Pozbywamy się ścianki działowej

domy z ogródkiem Luboń i inne mieszkania w stanie deweloperskim od Jandach

Szczupłość miejsca w starszych domach i w mieszkaniach to jedna z bolączek, z którymi muszą borykać się właściciele. Dlatego szukają oni różnych sposobów na to, aby choćby wizualnie powiększyć przestrzeń, a przy okazji nadać większy metraż konkretnemu pomieszczeniu. Można to zrobić poprzez wyburzenie ścianki działowej i na przykład połączenie dwóch pokoi w jeden.

Jeśli rzecz dotyczy mieszkania trzypokojowego, to wprawdzie zamieni się ono w dwupokojowe, ale salon będzie duży niczym w apartamencie. To bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, po które warto sięgać. Oczywiście wiąże się to z poważną ingerencją w strukturę mieszkania lub domu, więc wszystko trzeba dokładnie zaplanować i upewnić się, że ściany do wyburzenia nie są nośnymi.

Tych ruszać nie można, a jeśli tak, to w ograniczonym zakresie. Osoby, które miały szczęście nabyć dwa odrębne lokale obok siebie mogą też rozważyć połączenie ich w jeden duży. Dzięki temu można się cieszyć jednym, przestronnym lokum, które daje znacznie większe pole manewru i znakomitą ustawność.