Najbardziej przydatne akcesoria do wózka na jesienne spacery

Spacery z dzieckiem są normalną częścią życia każdego z rodziców. Warto wobec tego zrobić coś, aby ten sposób spędzania czasu wypadał możliwie najlepiej. Oczywiście jeśli spacer z maluszkiem, to koniecznie z użyciem wózka. Ten powinien być solidny, łatwy w prowadzeniu, a do tego funkcjonalny. Można kupić fabrycznie nowy model lub zdecydować się na egzemplarz z drugiej ręki – tak naprawdę istnieje w tym zakresie pełna swoboda. Najważniejsze, aby sprzęt był pełnowartościowy i spełniał oczekiwania rodziców. Poza tym trzeba też pomyśleć o innych akcesoriach – szczególnie tych odpowiednich w kontekście nieprzyjemnej jesiennej aury. Wszak również wtedy spacery z dzieckiem powinny być regularnie praktykowane!

Co kupić, aby wiatry i deszcze nie były przeszkodą?

Z całą pewnością dobrym wyborem okaże się folia przeciwdeszczowa. Niektóre modele wózków spotykane na polskim rynku mają takie akcesorium w komplecie, więc nie trzeba się o nie martwić.

Jeśli jest inaczej, wybór folii jest całkiem szeroki. Warto zdecydować się na produkt wykonany z wytrzymałego tworzywa, ale przede wszystkim folia powinna być wentylowana. Dzięki temu uda się uniknąć jej zaparowania od wewnątrz. Mile widziane są okienka, które pozwalają na podanie dziecku zabawki bądź przekąski bez konieczności zdejmowania całej foliowej „płachty” z wózka.

Aby maluszkowi było ciepło

Doskonałym sojusznikiem w czasie jesiennego spaceru będzie także specjalny śpiworek. Ma on ten walor, że dziecko nie będzie się pocić, a uzyskany efekt komfortu termicznego będzie naturalniejszy. To zdecydowanie lepsza opcja aniżeli ubieranie dziecka „na cebulkę”. Dobrej jakości śpiworki często są regulowane, więc można modyfikować je w zależności od wieku dziecka. Maluchy rosną przecież w szybkim tempie, dlatego uniwersalny wariant śpiworka to dobry wybór.

Poza tym warto pamiętać o miękkim kocyku, a także o wyściełanej mufce do wózka – to znacznie lepsze rozwiązanie niż zakładane przez mamę rękawiczki.