Panele podłogowe – estetyczne i praktyczne

Wracamy na podłogi, które możemy pokrywać nie tylko ceramiczną glazurą. W takich domowych pomieszczeniach jak pokoje lub przedpokoje lepiej sprawdzają się inne rozwiązania. Jednym z nich są panele podłogowe. Ich cena nie jest już tak wysoka jak kiedyś, a jakość wykonania robi spore wrażenie.

Najważniejszym kryterium przy wyborze paneli jest ich klasa ścieralności – to parametr, który oddaje potencjalne tempo zużycia podłóg w stosunku do przeciętnej intensywności użytkowania. Im klasa ścieralności wyższa, tym większa szansa na to, że panele posłużą nam bardzo długo i bezproblemowo. Oczywiście na tym nie koniec cech, które warto brać pod uwagę. Przede wszystkim kolor i wzór.

Panele są zawsze pokrywane warstwą drewnopodobnej okleiny, która imituje barwę oraz usłojenie różnych gatunków drzew. Dobierając je musimy brać pod uwagę kolorystykę mebli oraz ścian. Niektóre modele paneli można montować szybko bez użycia kleju dzięki specjalnemu systemowi „smart click”. Montażysta musi też pamiętać o wyłożeniu podłogi warstwą izolacyjną.