Kafelki na ścianę

Było o ceramice na podłodze, teraz pora na ścianę. W katalogu typowych prac budowlano-montażowych zawsze pojawia się kładzenie kafelków ściennych. To stosunkowo łatwy i bardzo efektowny sposób na to, by nadać pomieszczeniom wyjątkowego charakteru.

Ze względów praktycznych najczęściej kafelki pojawiają się w łazienkach oraz kuchniach, czyli w miejscach, gdzie bardzo ważne jest łatwe utrzymanie czystości. W przypadku kuchni wybór najczęściej pada na wzory oparte o beże i brązy, w łazience dominują na ogół zielenie i różne odcienie niebieskiego. To rzecz jasna pewien stereotyp, ponieważ każdy może sobie wybrać taką kolorystykę i wzornictwo, które będzie odpowiadało jego indywidualnym preferencjom.

Pod kolor kafelków trzeba także dobrać odpowiednią fugę. Z racji faktu, że z czasem fugi mają tendencję do zabrudzeń i ciemnienia, warto pokryć je warstwą bezbarwnego lakieru, co zapewni im nienaganny wygląd na dłużej. Sięgajmy także po fachowców, którzy mają stosowne doświadczenie i dużo praktycznych pomysłów.