Sauna jako terapia po urazach

Złamania, zwichnięcia czy skręcenia mogą przydarzyć się każdemu. Najczęściej oczywiście z ich powodu cierpią osoby zajmujące się zawodowo sportem lub przynajmniej regularnie uprawiające taką czy inną dyscyplinę. Co sauna ma z tym wspólnego? W niektórym przypadkach bardzo wiele. Sauna jest nie tylko świetnym sposobem na przyjemnie spędzanie czasu. Równie doskonale sprawdza się w roli narzędzia wspomagającego rekonwalescencję.

Nie każdy lekarz wykorzystuje saunę, by wspomagać proces rehabilitacji. Niemniej jednak jest to środek często obecny w terapiach sportowców. Na co dokładnie sauna może pomóc? Wymienić można wiele przypadłości związanych z kośćmi i stawami. Wśród nich znajdą właśnie stany pourazowe, czyli do sauny warto się wybrać, gdy dochodzimy do siebie po złamaniu czy zwichnięciu. To samo dotyczy operacji kości i stawów, a także tkanek kostnych po zapaleniu gruźliczym.

Poza samymi kośćmi, sauna pomaga również w rekonwalescencji, gdy ucierpiały tkanki miękkie – więzadła czy torebki stawowe.