Zabytki miasta Argos

Grecja, podobnie jak Rzym, może poszczycić się ogromnym bogactwem zabytków z czasów starożytnych. Niektóre z nich są słynne i rozpoznawane na całym świecie, a swoje miejsce posiadają nie tylko w przewodnikach turystycznych, ale również w szkolnych podręcznikach historii.

Inne zaś, choć nie mogą poszczycić się podobną sławą, również można uznać za interesujące i bez wątpienia godne uwagi. Takim właśnie miastem jest Argos.

Choć na przestrzeni lat nie zostało obdarzone podziwem, z jakim traktuje się na przykład Ateny, również może stanowić ciekawy cel wakacyjnych podróży. Można znaleźć tutaj liczne zabytki, takie jak mury cyklopowe czy amfiteatr – ważną budowlę kultury antycznej.

Tego typu budowle stanowiły ważny element kultury antycznej. Charakterystycznym punktem miasta Argos jest również świątynia Apollina.

Ciekawe zabytki Argos pochodzą jednak nie tylko z czasów starożytności. Nad miastem góruje XII-wieczna twierdza, która w swojej historii kilkukrotnie była rozbudowywana przez Greków, Turków i Fenicjan.

Jej dobrze zachowane ruiny stanowią ciekawą atrakcję, dostępną dla odwiedzających, a ich dodatkową zaletą jest to, że są stale otwarte.