Urządzanie wnętrza kuchni w stylu prowansalskim

Kuchnia urządzona w stylu francuskich prowansalskich wiosek zachwyca znaczną część gospodyń domowych. To miejsce, w którym można poczuć się sielsko i przytulnie. Wybór tego stylu aranżacji to odwrócenie się od nowoczesności i ucieczka w spokojne zakątki Francji. Wystrój dobrze uzupełnić zapachem potraw oraz świeżych ziół. Jak stworzyć kuchnię o rustykalnym charakterze? Kilka praktycznych wskazówek znajdziesz poniżej.

Prowansja w Twojej kuchni

Podstawą każdego pomieszczenia jest odpowiednie pokrycie powierzchni ścian i podłóg. W przypadku dążenia do stylu prowansalskiego należy skupić się na jasnych barwach ścian i kamiennych lub drewnianych podłogach. Źle nie prezentuje się na ścianach również dobór beży , szarości i zieleni w oliwkowym tonie.

Zwolenniczki różu będą zachwycone, ponieważ ich ulubiona barwa bez problemu może pokryć kuchenną przestrzeń. Bielone panele świetnie się sprawdzą! Również kamienna posadzka będzie tutaj pasowała. Ceramiczne płyty także nie są złym pomysłem. Dbając o zachowanie stylu zwłaszcza należy się skupić na meblach. Drewniane szafki to obowiązkowe elementy. Zwłaszcza w jasnych odcieniach lub bielone. Ciekawie wyglądają fornirowane motywy zamieszczane na ich powierzchni np. lawenda.

Pokrycia blatów mogą zostać wykonane z kamiennych materiałów. Natomiast stół, przy którym zjemy nie jedno śniadanie z pewnością nie powinien być plastikowy. Stawiamy na naturalne rozwiązania, więc lepiej zdecydować się na drewno. Krzesła można zastąpić wiklinowymi fotelami. Jasne zasłony z naturalnych włókien będą okalały okienne ramy podkreślając styl. Wszystkie dodatki, łącznie z naczyniami powinny mieć akcenty nawiązujące do prowansalskich wsi np. wzory oliwek lub wspomnianej lawendy. Efekt końcowy oczaruje panią domu! Mieszkańcy będą chętnie przebywali w przytulnej kuchni, dlatego warto zadbać o każdy najmniejszy szczegół przy urządzaniu jej wnętrza.