Suplementy diety

Wiele koncernów farmaceutycznych posiada w swojej ofercie preparaty, które są pomoce w odchudzaniu. Niektórzy reklamują, że dzięki ich produktom można stracić kilka kilogramów w bardzo szybkim czasie. Czy suplementy diety rzeczywiście odchudzają? Większość lekarzy jest bardzo sceptyczna odnośnie suplementów. Mają one funkcję wspomagającą odchudzanie, jednak poleganie wyłącznie na nich nie doprowadzi do schudnięcia. Warto jednak połączyć kilka metod.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zbilansowanej diety, codzienna dawka aktywności fizycznej oraz odpowiednio dobrane suplementy. Warto bowiem pamiętać, że nie wszystkie są korzystne dla zdrowia. Najlepiej wybierać te, które zawierają naturalne składniki. Szczególnie polecane są suplementy zawierające w swym składzie zieloną herbatę, L-karnitynę czy CLA. Warto z kolei unikać suplementów o nieznanym nam składzie.

Nie należy również wierzyć obietnicom sprzedawców, którzy gwarantują, że oferowane przez nich suplementy są skuteczniejsze od diety.