Starożytny teatr w Turcji

W wielu miejscach na świecie nawet dziś można zauważyć niesamowite pozostałości pradawnej kultury. Chociaż najsłynniejsze z nich znajdują się zwykle na terytorium Grecji lub Rzymu, warto czasami wyruszyć na ich poszukiwania również w innych miejscach na świecie.

Niektóre z nich można podziwiać podczas wakacji w Turcji. W Aspendos można zobaczyć wspaniałe pozostałości antycznego miasta z okresu greckiego i rzymskiego.

To interesujące miasto położone jest w Pamfilii, około czterdziestu kilometrów na wschód od innej znanej perełki turystycznej – Antalyi. Aspendos przyciąga turystów przede wszystkim teatrem z czasów rzymskich, którzy uznawany jest za zachowany najlepiej na świecie.

Na korzyść tego miejsca z pewnością przemawia również wspaniałe zagospodarowanie kulturowych pamiątek. Współcześnie na terenie teatru nadal odbywają się wydarzenia artystyczne, w których chętnie uczestniczą turyści.

Pradawny teatr jest doskonałym wyróżnikiem, jednak to nie jedyna atrakcja, jaką warto zobaczyć w Aspendos. Znajdują się tutaj także ruiny całego antycznego miasta.

Wśród nich można podziwiać stadion, bazylikę oraz agorę. Doskonale zachowały się tutaj także pozostałości akweduktu.