Rodzaje domów gotowych

Wiele osób obawia się rozpoczęcia budowy domu, ze względu na czasochłonność tego procesu. Tymczasem warto zdecydować się na budowę domu zgodną z technologią domów gotowych. Jakie są najpopularniejsze rodzaje domów gotowych? Do jednych z najpopularniejszych zaliczają się domy szkieletowe. Znane są one także pod nazwą kanadyjczyki. Ich konstrukcję stanowią drewniane szkielety. Domy szkieletowe cechują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi.

Jednak największą ich zaletą jest stosunkowo krótki czas budowy. Domy szkieletowe stawia się nawet w kilka miesięcy. Ponadto budowę tego typu domów można rozpocząć niemalże o każdej porze roku. Warto jednak wspomnieć, że wytrzymałość domów szkieletowych jest znacznie mniejsza w porównaniu do domów murowanych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także domy z bali. Tego typu domy zazwyczaj wymagają dodatkowego ocieplenia.

Najczęściej materiałem ociepleniowym jest wełna mineralna. Niekiedy istnieje konieczność wyłożenia ścian folią termoizolacyjną. Dzięki temu można uzyskać lepsze efekty. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie ekipy budowlane będą potrafiły wybudować domy z bali. Fachowcy powinni wykazać się umiejętnościami ciesielskimi, które są niezbędne przy stawianiu domów z bali. Mniej znaną technologią są drewniane domy z prefabrykatów.

Tego typu domy stawiane są niezwykle szybko, co sprawia, że technologią tą interesuje się coraz więcej deweloperów. Bez względu na wybór technologii warto pamiętać, że najważniejszy jest dobór profesjonalnej i doświadczonej ekipy budowlanej.