Od czego zacząć starania o dofinansowanie?

W pewnym momencie prowadzenia własnej działalności, w głowach wielu przedsiębiorców pojawia się myśl „a gdyby tak skorzystać z funduszy europejskich?”. Celem staje się zdobycie pieniędzy, a nie rozwijanie i wprowadzanie zmian w zakresie własnej działalności.

To zła droga. Zanim zaczniesz starania o fundusze unijne, dowiedz się, od czego zacząć.

Przede wszystkim dokładnie zastanów się, jakie potrzeby swojego przedsiębiorstwa chciałbyś realizować. W głowie powinieneś stworzyć rozwojowy plan, na którego realizację wykorzystasz unijne pieniądze.

Wbrew pozorom, opisy działających już programów nie są dobrym źródłem inspiracji. Największą szansę na sukces zagwarantuje ci podjęcie takich działań, na które zapotrzebowanie faktycznie wynika ze specyfiki twojej branży oraz posiadanych już doświadczeń.

Jeśli w sumienny sposób nie skupisz się na realizacji pierwszego kroku na drodze starania o dofinansowanie, twoje dalsze wysiłki nie będą miały żadnego sensu. Potrzebujesz wiedzy o tym, co chcesz robić, by odkryć, z jakich źródeł finansowania możesz skorzystać i do kogo powinieneś udać się po niezbędną pomoc.

Nie śpiesz się z jego realizacją i zadbaj o to, by dokładnie przemyśleć swój plan działania.