Nie każdy może być maklerem

Zdaje się, że każdy zawód ma swoją specyfikę i nie wszyscy, którzy by chcieli, mogą go wykonywać. Nie inaczej jest z profesją maklera.

Większość z nas maklerów zna z filmów, jednak już nawet na tej podstawie możemy sobie wyobrazić, jakie kryteria trzeba spełniać, żeby móc pośredniczyć w obrocie papierami wartościowymi. Żeby wykonywać zawód maklera, oprócz kwestii praktycznych, trzeba spełnić przynajmniej jeden warunek formalny, czyli uzyskać stosowną licencję.

Poza tym, konieczne jest posiadanie ścisłego umysłu oraz znajomości praw ekonomii. Mówiąc ogólnie, jeśli nie umiesz liczyć, to ta profesja nie jest dla Ciebie.

Zdaje się również, że makler musi charakteryzować się sporą błyskotliwością i wysokim poziomem inteligencji. Warunkiem dodatkowym, o którym czasami się zapomina, jest umiejętność racjonalnego myślenia pod presją.

Stres jest nieodłącznym towarzyszem maklerów i muszą oni umieć sobie z nim skutecznie radzić. W innym wypadku dość szybko mogą pojawić się spore problemy natury zdrowotnej.