Mazurska oaza wypoczynku

Morze i góry to opcja oczywista, ale jest też wspaniała kraina jezior. Chodzi rzecz jasna o Mazury, które całkiem niedawno ubiegały się o tytuł jednego z nowych siedmiu cudów świata. Świat usłyszał wówczas o tym miejscu, a naprawdę jest się czym chwalić.

Przede wszystkim Mazury to enklawa cudownej przyrody – w dużej mierze nieskażonej szkodliwą działalnością człowieka. Czyste powietrze i znakomicie utrzymane akweny kuszą turystów z całej Europy, zwłaszcza tych, którym nieobca jest aktywność żeglarska. Warunki do żeglowania są wręcz znakomite, a rozległe jeziora dają wszystkim dużą swobodę działania.

Na pochwałę zasługują też mariny z bogatym zapleczem socjalnym oraz gastronomicznym, które są doskonałą bazą wypadową dla krótszych i dalszych wypraw. Kiedy znudzą nas akweny, można miło spędzić czas na leśnych mazurskich ścieżkach, na przykład zbierając grzyby, których na tym obszarze jest w sezonie naprawdę mnóstwo. Coraz więcej osób kupuje ziemię na Mazurach, aby wybudować tam domek letniskowy i spędzać w nim czas latem.