Magia Czarnego Lądu

Marzeniem wielu jest zobaczyć Dach Czarnego Lądu, inaczej Tybet Afryki. Mowa tu o górach Semien, które leżą w Etiopii. Najwyższym szczytem jest Ras Daszen.

Ma on ponad 4,5 tysiąca metrów. Znajdziemy tu olbrzymie kaniony, śmiałe iglice oraz wierzchołki wygasłych wulkanów. Ciekawostką jak i największą atrakcją dla turystów jest to, że w górach tych żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, a wśród nich dżelady.

Są to trawożerne małpy, które żyją tylko w tym miejscu. Co w nich jest takiego niesamowitego? Otóż ze wszystkich ssaków, oczywiście oprócz człowieka, mają one najlepiej rozwinięty aparat mowy jak i najbardziej zaawansowane zachowania społeczne. Mieć z taką małpą zdjęcie to już coś! Etiopia niemniej to nie tylko zapierająca dech w piersiach przyroda, to również centrum muzułmańskiej nauki i szkół.

Harar jest jednym z czterech świętych miast islamu i nie można go pominąć podczas odkrywania Czarnego Lądu. Tu również jest centrum handlu czatem. Co to takiego? Otóż na to pytanie znajdziesz odpowiedź, odwiedzając ten magiczny kawałek naszej planety.