Kuchnia z oknem na pokój

Przestrzeń kuchenna jest w polskich warunkach problematyczna w zakresie metrażu oraz ustawności. Często pojawiają się problemy z doborem odpowiedniego umeblowania i sprzętu, co zmusza konsumentów do zlecania wyrobu mebli na wymiar, co pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Jeszcze jedną bolączką niektórych kuchni, jaką odziedziczyliśmy niechybnie po PRL-u, jest brak okien. Pojęcie „ślepej kuchni” zrodziło się za rządów Gomułki i do dziś prześladuje tysiące Polaków.

Trudno zatem dziwić się tym, którzy postanowili coś uczynić, by wpuścić do kuchni więcej naturalnego światła, a przy okazji poprawić wentylację. Można w tym celu wykuć w ścianie wychodzącej na pokój otwór i zamontować blat, który będzie dodatkowym stołem, przydatnym podczas imprez i rodzinnych przyjęć.

Zaoszczędzimy na energii elektrycznej, albowiem nie będzie trzeba świecić w kuchni lampy o każdej porze, aby móc się w niej sprawnie poruszać. Wykonawcy prac budowlano-montażowych w naszym lokum na pewno poradzą sobie z takim zadaniem.