Kto może grać na giełdzie?

Giełda, jako pojęcie dość ściśle związane z obracaniem pieniędzmi, wydaje się być całkowicie niedostępna dla zwykłego człowieka. Wielu z nas, myśląc o tym miejscu, wyobraża sobie przede wszystkim tłumy mężczyzn w garniturach, którzy to całe swoje życie poświęcają finansom. Kogo tak naprawdę możemy spotkać na giełdzie? Uczestników tego wydarzenia możemy modelowo podzielić na cztery podstawowe grupy: pośredników, samodzielnych uczestników, urzędników oraz gości.

Z punktu widzenia zwyczajnego człowieka, najbardziej powinno interesować cię dostanie się do tej drugiej grupy. To właśnie samodzielni uczestnicy mają możliwość dokonywania dowolnych transakcji, które zawierają na własny rachunek. Może tutaj pojawić się niemalże każdy, kto dysponuje odpowiednią kwotą pieniężną i… chęciami.

Nie zapominajmy jednak, że gra na giełdzie jest dosyć ryzykownym zajęciem i wymaga pewnej wiedzy na temat jej działania. Nie dajmy się zmylić także nazwie grupy, którą określa się mianem gości. Nie oznacza, to że każdy może po prostu wejść sobie na giełdę i ją zwiedzać.

Warto wiedzieć, że pod tą miłą nazwą kryją się między innymi wszelkiego rodzaju pracownicy giełdowi.