Jak wygląda egzamin na maklera?

Każdy, kto planuje zostać maklerem, musi podejść do obowiązkowego egzaminu państwowego. Zakres materiału, który na nim obowiązuje, jest dość obszerny i obejmuje głównie tematy prawnicze i ekonomiczne.
Przeczytaj również: Maklerzy papierów wartościowych
Egzamin na maklera jest pisemny i ma postać zamkniętego testu. Znajduje się w nim sto dwadzieścia pytań, a przy każdym z nich są cztery warianty odpowiedzi.
Przeczytaj również: Polska funduszowym rajem?
Jeśli przy danym pytaniu nie zaznaczy się żadnej odpowiedzi, to otrzymuje się zero punktów. Prawidłowa odpowiedź to dwa punkty, a błędna do minus jeden punkt.
Przeczytaj również: Literatura dla maklerów
Żeby zdać ten egzamin, trzeba uzyskać minimum czterdzieści punktów. Limit ten nie wydaje się jakoś szczególnie wysoki, jednak w praktyce wcale nie jest to łatwy test (obszerny zakres materiału).
Kiedy kandydat uzyska wymaganą liczbę punktów na teście, to potem jego nazwisko zostaje umieszczone na specjalnej liście. Nikt, kto nie znajduje się na tej liście, nie może legalnie wykonywać omawianego zawodu.
Zdaje się, że takie rozwiązanie w tym konkretnym przypadku jest jak najbardziej logiczne.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Chirurgiczne usunięcie wiszących brodawek – kiedy jest niezbędne?
Wprowadzenie do tematu wiszących brodawek pozwala zrozumieć istotę problemu oraz przyczyny ich powstawania. Wiszące brodawki to zmiany skórne, które mogą być wynikiem zarażenia wirusem HPV, podeszłego wieku czy nadmiernej ekspozycji na słońce. Interwencja chirurgiczna staje się konieczna w przypadku

Jabłoń ananas – co warto wiedzieć przed zakupem?
Jabłoń ananasowa to roślina, która zyskuje popularność dzięki swojemu nietypowemu wyglądowi i smakowi owoców. Uprawa tej odmiany w ogrodzie przynosi liczne korzyści, takie jak oryginalne owoce oraz dekoracyjny charakter. Warto zwrócić uwagę na jabłoń ananasową, aby wzbogacić swój ogród o interesując