Jak urządzić wnętrze domu na święta Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie to wyjątkowy, magiczny czas. Wszystko dookoła nas staje się piękniejsze. W domach unosi się zapach tradycyjnych, wigilijnych potraw. Przyjeżdża w odwiedziny daleka rodzina i znajomi. To doskonała okazja by ustroić wnętrze mieszkania z wykorzystaniem świątecznych dekoracji. Dom w czasie Gwiazdki Trudno wyobrazić sobie święta bez wyjątkowego drzewka, którym jest choinka.

Najczęściej ustawiamy ją w salonie, gdzie przy dużym stole spożywana jest kolacja wigilijna. Preferowane są dwa rodzaje choinek – sztuczne i żywe. Decydując się na prawdziwe drzewko zyskujemy aromat świerku w mieszkaniu. Wbrew pozorom zapach ma duży wpływ na odbiór aranżacji wnętrza. Poza tym po świętach żywe drzewko można zasadzić w ogrodzie zyskując kolejną roślinę. Natomiast sztuczne drzewka, choć nie gubią igieł niestety nie pozostawiają także pięknego zapachu.

Zaletą sztucznych choinek jest jednak możliwość otrzymania ich w różnch kolorach. Nie każdemu odpowiada klasyczna zieleń. Modne swego czasu były białe lub różowe choineczki. Urządzając dom na święta warto umieścić chociaż gałązki prawdziwego świerku w stroikach na stołach lub ozdabiając nimi barierki schodów. Akcentem, jaki zawsze będzie powiązany z Bożym Narodzeniem jest święty Mikołaj. Jego podobizna wprowadzi klimat Gwiazdki, gdy pojawi się na drzwiach domu lub jako element dekoracyjny wnętrza.

Istotne są również lampki. Powinny być obecne nie tylko na zewnątrz budynku, lecz i w środku. Kolorowe światełka budują nastrój i pozytywnie wpływają na doznania mieszkańców. Dzięki barwnym diodom łatwo ułożyć ciekawe kompozycje na tynku domu. W czasie świąt spotykamy całe ulice budynków oświetlonych najróżniejszymi wariacjami świątecznymi wykonanymi z pomocą wspomnianych lampeczek. Nie pozostawiaj swojego domu smętnego i bez ozdób w święta.

Zrób coś dla siebie i rodziny! W tworzenie dekoracji możesz zaangażować wszystkich.