Fundusze i kryzys

Kryzys ekonomiczny, z którym od kilku lat borykają się państwa na całym świecie, poważnie zatrząsł rynkami finansowymi. Spowodował również wiele wątpliwości dotyczących zaciągniętych kredytów, wysokości ich rat, przyszłej sytuacji gospodarczej Polski, a także inwestowania. Jaka jest więc relacja między funduszami inwestycyjnymi i kryzysem. Czy warto lokować swoje pieniądze w tak niepewnych latach, czy może jednak postawić na oszczędzanie.

To zależy oczywiście od rodzaju inwestycji. W czasie kryzysu – tak samo jak i w każdym innym momencie – najbezpieczniejszym sposobem na lokowanie pieniędzy są lokaty i obligacje skarbowe. W dobie bessy nie zarobimy na nich być może tak wiele, jak w czasie hossy funduszy, ale z pewnością nie stracimy. Sprawa wygląda zupełnie inaczej przy funduszach akcji, które z założenia są o wiele bardziej ryzykowane niż.

np. lokaty. Tu należy być bardzo ostrożnym i nie działać pochopnie. Kryzys z pewnością bowiem spowoduje pewne straty, jednak jeśli zostawimy nasze pieniądze w spokoju, w końcu akcje zaczną generować zyski.

Musimy jedynie poczekać na lepsze czasy.