Dom jak marzenie

www.dominikpolonski.com

Wielu z nas marząc o swoim własnym domu przegląda szereg zdjęć i stron w Internecie w poszukiwaniu inspiracji. Kolejnym krokiem jest znalezienie architekta, który dowie się co nam się podoba, zrozumie nasze potrzeby i zaprojektuje nam od początku do końca coś, co jest spełnieniem naszych marzeń.

Oczywiście nie zawsze to, co zobaczymy na zdjęciach i to, co nam się spodoba jest możliwe do zrealizowania. Czasem niestety architekt musi ostudzić nasz zapał i uświadomić nas, że niekoniecznie taki projekt da się zrealizować.

Jednakże dobry projektant zawsze znajdzie jakiś kompromis i zadowalające nas rozwiązanie. Ważne, żeby dom, który powstanie był z jednej strony ładny, ale z drugiej funkcjonalny.

Bo dobrze zaprojektowana przestrzeń do mieszkania musi być odpowiednio zaplanowana. Musi tam być odpowiednia ilość pomieszczeń, duże okna bądź taka ich ilość, która sprawi, że w mieszkaniu będzie odpowiednia ilość słońca.

Wszystko także musi być odpowiednio zelektryfikowane oraz muszą zostać dobrze zaplanowane wszystkie przyłącza i instalacje.